RSS feed for Daniel
  • Yes, God, Yes

    ★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★

  • The Poughkeepsie Tapes

    ½

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Vampire in Brooklyn

    ★½

  • Blacula

    ★★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★

  • Mondo Topless

    ★★★

  • The Little Hours

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • A Private War

    ★★½

  • Pompeii: Disaster Street

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Dazed and Confused

    ★★★

  • Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

    ★★★½

  • The Thin Blue Line

    ★★★