Sort by

Gustaf has logged 455 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Khrustalyov, My Car!

Khrustalyov, My Car!

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Bullet for the General

A Bullet for the General

1967
×
★★½
Edit this entry  
30
Slime City

Slime City

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Vampir Cuadecuc

Vampir Cuadecuc

1971
×
★★½
Edit this entry  
30
Shogun's Ninja

Shogun's Ninja

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
The Last House on the Beach

The Last House on the Beach

1978
×
★★
Edit this entry  
29
Rock on Fire

Rock on Fire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terra Formars

Terra Formars

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tropic of Cancer

Tropic of Cancer

1972
×
★★½
Edit this entry  
28
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Aurora

Aurora

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fatherland

Fatherland

1986
×
★★
Edit this entry  
22
Double Face

Double Face

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
22
BraveStorm

BraveStorm

2017
×
★½
Edit this entry  
22
The Silence

The Silence

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hanna D: The Girl from Vondel Park

Hanna D: The Girl from Vondel Park

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★½
Edit this entry  
20
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
Edit this entry  
19
The Unpolished

The Unpolished

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Maniac

Maniac

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Pause

Pause

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Villain

The Villain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Orchestra Rehearsal

Orchestra Rehearsal

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★
Edit this entry  
13
The Misandrists

The Misandrists

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Silence and Cry

Silence and Cry

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Miraculous Virgin

Miraculous Virgin

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Real Estate

The Real Estate

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beverly Hills Cox

Beverly Hills Cox

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
From Afar

From Afar

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Genocide

Genocide

1968
×
★★
Edit this entry  
30
Swept Away

Swept Away

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Ardennes

The Ardennes

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hostages

Hostages

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry