Sort by

Gustaf has logged 408 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Steamy Windows

Steamy Windows

1993
×
★★
Edit this entry  
22
Cheating

Cheating

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Imagine

Imagine

1991
×
★½
Edit this entry  
22
Bush Pilots

Bush Pilots

1992
×
★★½
Edit this entry  
21
Suite 313

Suite 313

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★
Edit this entry  
21
Malibu Spice

Malibu Spice

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Two Women

Two Women

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Masseuse II

Masseuse II

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dirty Books

Dirty Books

1993
×
★★
Edit this entry  
20
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ice Woman

Ice Woman

1993
×
★★½
Edit this entry  
19
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
New Wave Hookers 4

New Wave Hookers 4

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Haunted Nights

Haunted Nights

1993
×
★½
Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Rimini

Rimini

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Elephant Walk

The Elephant Walk

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ever After

Ever After

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Exit Plan

Exit Plan

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Sex

Sex

1993
×
★★½
Edit this entry  
10
Borderline

Borderline

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dark Paradise

Dark Paradise

1997
×
★½
Edit this entry  
10
The Creasemaster

The Creasemaster

1992
×
★½
Edit this entry  
10
Submission

Submission

1994
×
★★
Edit this entry  
08
County Line

County Line

1993
×
★★
Edit this entry  
04
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Kiss

The Kiss

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Play

Play

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Walk Through H: The Reincarnation of an Ornithologist

A Walk Through H: The Reincarnation of an Ornithologist

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Falls

The Falls

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
½
Edit this entry  
26
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★½
Edit this entry  
24
After Porn Ends 2

After Porn Ends 2

2017
×
Edit this entry  
24
Gossip

Gossip

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Happening

Happening

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Man on the Roof

Man on the Roof

1976
×
★★★½
Edit this entry  
16
Birds, Orphans and Fools

Birds, Orphans and Fools

1969
×
★★★★
Edit this entry