RSS feed for Cactus Matt
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fairy Tail: Dragon Cry

Fairy Tail: Dragon Cry

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fairy Tail the Movie: Phoenix Priestess

Fairy Tail the Movie: Phoenix Priestess

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dudesons Movie

The Dudesons Movie

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Serena

Serena

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Boy

Little Boy

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superfast!

Superfast!

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spy

Spy

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry