• Men

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Maid

  • Midnight Mass

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • OPAL

  • Canvas

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Supernova

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Mega Hammerhead: Ultimate Predator

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

  • Irresistible

    ★★★

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Midnight Gospel

    ★★★★★

  • A Smaller World

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Bicycle

  • Women of Impact: Changing the World

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jesus Is King

  • Harriet

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★