caden has logged 17 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Musician Monkey

The Musician Monkey

1878
×
Read the review Edit this entry  
04
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Read the review Edit this entry  
04
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry