• Barbie

  • The Gray Man

  • Killroy Was Here

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • The Vase

  • Shaving/Shorn

  • The Yellow Wallpaper

    ★★★★★

  • Werewolf

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bros Before

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Hypnogogia

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Navalny

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Sirens

    ★★★

  • Utama

    ★★★

  • Nanny

    ★★★

  • Framing Agnes

    ★★★

  • The Territory

    ★★★

  • Breaking

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Lèvres roses

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Frankie

  • The Tender Bar

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Elder

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★★

  • The Twins

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★