Sort by

Mel has logged 25 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her Name

Her Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry