Sort by
  • The Killer

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • The Munsters

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Dio: Dreamers Never Die

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★½

  • Ennio

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Pelé

    ★★★★

  • Audrey

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Belushi

    ★★★★½