• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Father Stu

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★

  • Summering

    ★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

  • You Won't Be Alone

    ★★½

  • You’ve Never Been Completely Honest

  • Zoon

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★★½

  • Watcher

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★

  • Training Wheels

  • Goodbye Jerome!

  • Fresh

    ★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • The Hork

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Appendage

  • Robin Robin

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Attica

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Il buco

    ★★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★