Sort by

caetanocouto has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry