hannah has logged 177 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry