hannah has logged 29 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Western Spaghetti

Western Spaghetti

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry