RSS feed for Fred
  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Devs

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Decline

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Disturbing the Peace

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

  • Dolittle

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Jesus Rolls

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Our Ladies

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★