Sort by

caino has logged 310 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doppelgänger

Doppelgänger

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Now United: Dreams Come True

Now United: Dreams Come True

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Charming

Charming

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men Are from Mars... And That's Where I'm Going!

Men Are from Mars... And That's Where I'm Going!

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Edit this entry  
19
Express Kidnapping

Express Kidnapping

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
De Pernas pro Ar 2

De Pernas pro Ar 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
De Pernas pro Ar

De Pernas pro Ar

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Signal

The Signal

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Zygote

Zygote

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Beats Rhymes

Love Beats Rhymes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Across Grace Alley

Across Grace Alley

2013
×
½
Edit this entry  
14
Ladies First

Ladies First

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Os Farofeiros

Os Farofeiros

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Headgame

Headgame

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Girl

Dirty Girl

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulheres Alteradas

Mulheres Alteradas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Distrito da Luz Vermelha

Distrito da Luz Vermelha

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Domingo, Sozinho

Domingo, Sozinho

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
½
Edit this entry