Sort by

caino has logged 196 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Open Water

Open Water

2003
×
★½
Edit this entry  
27
She Said, He Said

She Said, He Said

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Big Bad Wolf

Big Bad Wolf

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killer Movie

Killer Movie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Edit this entry  
04
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry