• The Gentlemen

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Domino

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengement

    ★★

  • The Traitor

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Us

    ½

  • Dumbo

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Triple Threat

    ★½

  • The Wolf's Call

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • The Portuguese Woman

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Shadow

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Amanda

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Paul Sanchez is Back!

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Burning

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Upgrade

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Transit

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Holiday

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Tempting Devils

    ★★★

  • The Post

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Carbone

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★½

  • Outrage Coda

    ★★★