• Jurassic World Dominion

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★½

  • Juntos e Enrolados

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Come and Learn with Pibby!

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

  • Lamb

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • black midi: Live on KEXP at Home 2021

    ★★★★½

  • A Vida Depois do Tombo

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • saberá me ver com vida

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • clipping. live for no audience during a global pandemic

  • WandaVision

    ★½

  • Luccas Neto em: Acampamento de Férias 3

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • The Prom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ★★½

  • NÃO EXAGERE

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • KEEPING THE BAND

  • Os Parças 2

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★