RSS feed for Caio

Caio has logged 66 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gregoire

Gregoire

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Anon

Anon

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Edit this entry  
03
Jecão... Um Fofoqueiro no Céu

Jecão... Um Fofoqueiro no Céu

1977
×
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Legacy

Legacy

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
And Then I Go

And Then I Go

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seams

Seams

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Houve uma Vez Dois Verões

Houve uma Vez Dois Verões

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hostages

Hostages

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lover

The Lover

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry