• The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • After We Fell

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • A Teacher

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

  • 365 Days

    ½

  • The Night House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • They Come Knocking

    ★★

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Nun

    ★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½