Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Suck Me Shakespeer 3

Suck Me Shakespeer 3

2017
×
½
Edit this entry  
17
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
03
La Coupe Bernard Tapine

La Coupe Bernard Tapine

2018
×
Edit this entry  
03
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
01
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vincent Wants to Sea

Vincent Wants to Sea

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
Edit this entry  
26
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Edit this entry  
08
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Line Goes Up: The Problem With NFTs

Line Goes Up: The Problem With NFTs

2022
×
Edit this entry  
04
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Edit this entry