Sort by

caitbinks has logged 75 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack Whitehall: Gets Around

Jack Whitehall: Gets Around

2014
×
Edit this entry  
11
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
Edit this entry  
03
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tess of the D'Urbervilles

Tess of the D'Urbervilles

2008
×
Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry