• Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★

  • He's All That

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • 21 Bridges

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Swallow

    ½

  • After

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • A Madea Family Funeral

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • Honey Boy

    ★★★★