RSS feed for Caitlin

Caitlin has logged 27 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Spa

Death Spa

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Family

Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho Cop Returns

Psycho Cop Returns

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Into the Dark: Treehouse

Into the Dark: Treehouse

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
You're Killing Me

You're Killing Me

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kin

Kin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Become

What We Become

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This One's for the Ladies

This One's for the Ladies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★
Read the review Edit this entry