Sort by

Caitlin has logged 46 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Team Thor

Team Thor

2016
×
Edit this entry  
30
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
Edit this entry  
27
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Counselor

The Counselor

2013
×
Edit this entry  
23
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Argo

Argo

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Taming of the Shrew

The Taming of the Shrew

1967
×
Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry