Sort by

Caitlin has logged 42 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Match Point

Match Point

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Showgirls

Showgirls

1995
×
½
Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
21
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Merchant of Venice

The Merchant of Venice

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark City

Dark City

1998
×
Edit this entry  
18
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
Edit this entry  
13
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
½
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Beethoven

Beethoven

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Save the Date

Save the Date

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Katy Perry: Part of Me

Katy Perry: Part of Me

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★
Edit this entry