Sort by

Caitlin has logged 30 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
78/52

78/52

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
The Debt

The Debt

2010
×
Edit this entry  
18
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life in the Blue

Life in the Blue

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Passion

Passion

2012
×
★½
Edit this entry