Sort by

Caitlin has logged 26 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chocolat

Chocolat

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Switchback

Switchback

1997
×
½
Edit this entry  
25
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
JFK: The Making of a President

JFK: The Making of a President

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Tickled

Tickled

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hysteria

Hysteria

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
Edit this entry  
11
I, Robot

I, Robot

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Dangerous Beauty

Dangerous Beauty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Edit this entry  
04
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry