Caitlin has logged 30 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★½
Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Read prior review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Michelangelo: Love and Death

Michelangelo: Love and Death

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Closed Set

Closed Set

2014
×
Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
½
Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Paradise

American Paradise

2017
×
½
Edit this entry