• Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Firestarter

  • The Valet

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Tall Girl 2

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Through My Window

    ½

  • Sex, Shame and Tears 2

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★½

  • The Jack in the Box: Awakening

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Un Retrato de Familia

  • The King's Man

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★★★★

  • Coldplay - Live from Climate Pledge Arena

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Wasteland

    ★½

  • Matando Cabos 2: La Máscara del Máscara

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½