• Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • Soul

  • Tenet

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Django Unchained

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Up

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★

  • Toy Story

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★

  • Star Wars

    ★★★★½