• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Fresh

    ★★★★★

  • The House

  • The 355

  • Tűz Anya

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • The Suicide Squad

  • Bergman Island

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

  • Nineteen on Fire

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Shangri-La

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Fan Girl

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Untitled

  • Life in A Day

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • If you're Ready

  • SACERDOTISA

  • A Smaller World

  • Waiting

  • Chance

  • 1995

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Softcore

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

  • Kajillionaire

  • Miss Americana

  • Cuties

    ★★½

  • I'll say it first

  • Happy Old Year

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★