RSS feed for cakefactory
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madman

Madman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Q

Q

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Nightmare

The Devil's Nightmare

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightwish: Live at Wacken

Nightwish: Live at Wacken

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maniac

Maniac

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adult World

Adult World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Winter

The Last Winter

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holiday

Holiday

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★
Read the review Edit this entry