• Bumping Into Broadway

    ★★½

  • Body and Soul

    ★★★½

  • Tangerines

    ★★★

  • World on a Wire

    ★★★

  • The Haunted House

    ★★★

  • True Stories

    ★★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Heaven Can Wait

    ★★★★

  • Poem of the Sea

    ★★

  • The Testament of Dr. Mabuse

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • A Tale of Two Sisters

    ★★★½

  • Andrei Rublev

    ★★★★★

  • Cries and Whispers

    ★★★★½

  • Multiple Maniacs

    ★★★½

  • Sabotage

    ★★½