Sort by

- ̗̀ SEL ̖́- has logged 228 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In Time

In Time

2011
×
Edit this entry  
31
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Star

The Star

2017
×
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry