Sort by

- ̗̀ SEL ̖́- has logged 39 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Paperman

Paperman

2012
×
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry