- ̗̀spek jonas ̖́- has logged 231 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Priest

Priest

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Paul

Paul

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robots

Robots

2005
×
Edit this entry  
27
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry