- ̗̀spek jonas ̖́- has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Robots

Robots

2005
×
Edit this entry  
27
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Edit this entry  
01
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Edit this entry