Brienne has logged 60 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
27
Night School

Night School

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Ultra Rêve

Ultra Rêve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Superbug, Super Agent

Superbug, Super Agent

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Love Bug Rally

The Love Bug Rally

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Sequestrada

Sequestrada

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Out Stealing Horses

Out Stealing Horses

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Admiral: Roaring Currents

The Admiral: Roaring Currents

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Code 8

Code 8

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Feedback

Feedback

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Rabid

Rabid

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry