Sort by

calamityhey has logged 378 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Devo: The Men Who Make The Music - Butch Devo & The Sundance Gig

Devo: The Men Who Make The Music - Butch Devo & The Sundance Gig

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gotti

Gotti

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Milla

Milla

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
PROTOTYPE

PROTOTYPE

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Pretender

The Great Pretender

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death of a Nation

Death of a Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Destroyer

Destroyer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marfa Girl 2

Marfa Girl 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry