RSS feed for calaquenti
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Hostel

Hostel

2005
×
½
Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
Edit this entry  
12
Zoe

Zoe

2018
×
½
Edit this entry  
11
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
½
Edit this entry  
10
Pompeii

Pompeii

2014
×
½
Edit this entry  
09
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Lolita

Lolita

1962
×
★★
Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Agora

Agora

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
King Arthur

King Arthur

2004
×
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★½
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
Edit this entry  
06
Fury

Fury

2014
×
Edit this entry  
06
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★
Edit this entry  
29
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★
Edit this entry