• No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★½

  • A House on the Bayou

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Madres

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Intrusion

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Trip

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★★½