Sort by

Caleb_Jara has logged 260 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stage Mother

Stage Mother

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
365 Days

365 Days

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Notes for My Son

Notes for My Son

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Orphan

Orphan

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Village

The Village

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Wright

Just Wright

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry