• Nope

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★

  • Flee

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Eyimofe (This Is My Desire)

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★