Sort by

Caleb Haas has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Naqoyqatsi

Naqoyqatsi

2002
×
★★
Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Thirst

Thirst

1949
×
Edit this entry  
08
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★
Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★
Edit this entry  
02
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry