Sort by

Caleb Haas has logged 30 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
09
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★
Edit this entry  
08
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Click

Click

2006
×
Edit this entry  
01
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry