• Achin' For A Breakin'

  • Owe Joe

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Plan B

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★★

  • Ballerina

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • David

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Letter Room

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Rhubarb

  • Rock

  • Knives Out: Making a Murder

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Da Yie

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sticker

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★