Sort by

Caleb has logged 16 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry