Sort by

Caleb has logged 204 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Just Jim

Just Jim

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry