Caleb has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Detention

Deadly Detention

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry